Moederliefde en vrouwelijke leiders

Datum: 28 april 2025
Blogger: Sandra Lagace
Blog moederliefde en vrouwelijke leiders www.empowerwomen.nl

Misschien denk je: ‘Wat heeft moederliefde met vrouwelijk leiderschap te maken?’. Moederliefde staat voor liefdevol ruimte bieden voor de ander. In goed Nederlands holding spaceBrené Brown zegt dat er dan verbinding ontstaat.

Zoals gezegd weet ik dat niet elke vrouw deze vorm van moederliefde heeft meegekregen. Een lieve Sister deelde met mij haar trieste verhaal dat zij, terwijl zij nog in de baarmoeder van haar moeder zat, geschopt werd door haar vader. Niet alleen de vaderliefde maar ook de moederliefde is vertroebeld geraakt door dit brute geweld. De moeder staat hier niet symbool voor kracht, maar is een slachtoffer. Voor velen onder ons staat ‘moeder’ echter wel voor bescherming, troost, kracht, support. Een mooie metafoor voor ‘moeder’ is onze aarde, Moeder Aarde.

Jouw moeder geeft jou de liefde en wijsheid door die zij van haar moeder, jouw oma, de moeder van jouw oma, de oma van jouw oma, et cetera heeft gekregen. Al die generaties voor jou. Gek idee, hè? Al die vrouwen voor jou! Ik krijg er kippenvel van. Stel je eens voor wat voor wijsheid en levenservaring jij meekrijgt in jouw levenslijn, van al die vrouwen voor jou. Het zijn allemaal Female Leaders, op hun manier, op hun levenspad. Zij hebben jouw pad geplaveid. Met levenservaring. Met liefde. Met verdriet. Met kracht! Weet jij die levenservaring om te zetten in kracht? Power!

Wat geef jij door? Geef jij jouw levenservaring door? Welke Female Leader ben jij? Welke Female Leader wil je zijn?

Ben je nieuwsgierig naar het hele verhaal? Lees dan mijn boek ”Hoezo, teveel vrouw?”.

Deel dit artikel

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *